RU
UA
Вхід в кабінет

Як правильно вибрати матрац

 

 

 
   

Матраци можна розділити на такі типи:

 • безпружинні;
 • пружинні;
 • незалежні пружинні;
 • Топпери;
 • льяним;
 • ортопедичні;
 • ватяні.
 
Безпружинні і пружинні матраци
1

Всі матраци поділяються на пружинні і безпружинні , при цьому вибір тих чи інших залежить, як правило, від особистих переваг.

Безпружинні матраци спочатку набагато нижче пружинних, при цьому наповнювачі в таких матрацах повинні бути якісними і з достатньою щільністю наповнення. Такі матраци зазвичай створюються на основі штучних або натуральних матеріалів. До штучних матеріалів, які застосовуються для виготовлення безпружинних матраців, відносяться штучний латекс, матеріал memorix, пенополіуретани. Натуральні матеріали, які беруть участь у створенні безпружинних матраців, представлені, в основному, натуральним латексом і кокосовою койрою.

Безпружинні матраци здатні забезпечити максимальну підтримку під час сну, особливо це стосується матраців жорсткої і среднежесткой категорії. Вони набагато привабливіше за своєю ціною, оскільки технологія їх виготовлення, завдяки винаходу нових високотехнологічних матеріалів, забезпечує таким матраців досить привабливу цінову категорію.

Пружинні матраци поділяються у тій підставі, наскільки пов'язані між собою пружини в їх складі: звідси їх розподіл на незалежні і залежні пружинні блоки. І в тому і в іншому випадку між пружинним блоком і поверхнею матраца розташовуються прошарку з штучних або натуральних матеріалів.

Матраци з незалежним пружинним блоком є дуже чутливу до вступнику на неї тиску поверхню, коли кожна пружина всередині матраца абсолютно не пов'язана з іншими, поміщена в окремий тканинний чохол, і реагує тільки на той тиск, який надходить безпосередньо на неї одну. Пружинний блок складається з декількох сотень окремих пружин, скріплених разом.

 
 
Топпери
 

Топпер (надіваннік) - це тонкий матрац, зазвичай товщиною не більше 8 см. Такий матрац здатний прийти на допомогу, якщо поверхня вашого дивана або іншого матраца не ідеально рівна, або ви купили матрац, а він вам не подобається. Наматрацники виробляють з тих же самих матеріалів, що і матраци, різниця лише в висоті і спеціальних кутових тримачів, фіксаторів, за допомогою яких можна закріпити топпер на дивані або іншому матраці, щоб він не ковзав. Надіваннік можна легко згорнути і прибрати з дивана, він дозволяє регулювати м'якість-твердість спального місця. Топпери, або надіваннікі бувають двох видів: скручуються в рулон, і складаються за спеціальними згинах. Чутливим людям краще купувати скручуються варіанти.


Як правильно вибрати топпер
Якщо мета покупки Топпер (надіванніка) - прибрати зайві нерівності, або зробити ліжко рівною - звертайте увагу на щільність матеріалу і навантаження, яку він витримує. Крім того, чим вище наматрацник або надіваннік, тим рівніше буде поверхня. Топпер повинен бути не менше 4-5 см висоти, досить щільний і пружний, для комфортного сну.
Внутрішні матеріали для Топпер: льон, сизаль, кокосова койра.
Якщо ваш диван занадто твердий, і ви хочете зробити його м'якше, вам не підійде латекс (він тільки спочатку м'який, а коли лежиш на ньому - все одно рівний і досить твердий. Щоб такий матрац був м'який, потрібен великий шар латексу, що неможливо в надіванніке, який завжди не більше 4-8 см висоти.

 

 

лляні матраци

 
 
Лляної наповнювач за рахунок унікальних властивостей лляних волокон, здатних забезпечувати антисептичну захист, охолоджувати і регулювати теплообмін, гарантує Вам приємний охолоджуючий ефект навіть в найспекотніший час, а в холод такий матрац подарує Вам своє приємне тепло. Крім того, лляний матрац можна використовувати як тверду постіль при захворюваннях спини, також виріб здатний запобігати пролежні при необхідності постійного його використання.
 

 

ортопедичні матраци

 

Ортопедичним виробники називають будь-який матрац, що підтримує хребет сплячого на ньому людини прямим під час сну. Це зовсім не означає, що ортопедичний матрац - лікувальний, але при цьому такий матрац істотно допомагає тим, що може зняти больовий синдром, який найчастіше виникає через викривлення хребта.

Таким чином, цілющого дії від ортопедичних матраців очікувати не варто, однак серйозну допомогу на шляху одужання вони забезпечити в стані.

ватні матраци
 
 

Ще один вид матраців - ватяні. Середовища основних привілеїв ватних матраців:

 • натуральність,
 • пружність,
 • легка транспортуемость,
 • добре зберігають тепло.

Що ж собою являє ватний наповнювач для матраца?
Вата - продукт переробки бавовни. Одне з головних її властивостей - пружність. У ватяному матраці вона досягається шляхом правильного поєднання коротких і довгих волокон.

Щоб ватний матрац служив довго і приносив тільки радість, необхідно вміти його правильно вибирати.
При покупці матраца з вати радимо звернути увагу на наступні моменти:

 • наповнювач;
 • чохол;
 • виробник.


Вибираємо жорсткість і м'якість матраца
 
 

Жорсткість матрацу надає кокосова койра, цей природний матеріал, що представляє собою скорочення волокна кокосової пальми. Якщо шар койри розташовується біля самої поверхні матраца, то матрац буде досить жорстокий, а якщо поверх шару койри покладений шар латексу, то койра додасть основи впевненість і пружність. М'яким матрац стане завдяки латексу: чим товще шар латексу, тим м'якше матрац.

Таким чином, в залежності від ваших потреб, ви можете поцікавитися складом матраца і вибрати оптимальний для себе.
Існують матраци проміжні, які характеризуються середніми ступенями жорсткості, а також універсальні, де завдяки різної жорсткості сторін є можливість варіювати відчуття під час сну.

Перед покупкою матраца визначитеся, якого результату ви очікуєте від матраца і наскільки він буде комфортним для вас.

Джерело podushka.ua